PROJEKTY

HORNÍ LUŽICE (OBERLAUSITZ)

Zcela ekologický dům, k jehož projektu vznesla rodina stavebníka jasné požadavky. Dům měl být ekologický a cenově výhodný a měl být racionálně navržen ze dřeva. Pro nás se zároveň jednalo o dům, který bude názorně demonstrovat filozofii ekologické stavby. Dřevěná fasáda, otevřený obytný prostor, dřevěné stěny ošetřené lazurou, hliněná pec, centrální obývací pokoj s jídelnou. Vše racionálně a účelně zařízené, bez jakýchkoli přehnaných doplňků. Jednoduše řečeno – útulné prostředí připomínající rustikální lyžařské chaty v horách. A zároveň odpovídající duchu doby, jež klade důraz na přírodní stavby.

východní sasko (OSTSACHSEN)

Dům ve stylu městské vily, se stanovou střechou a dvěma plnohodnotnými podlažími. Velký dům skýtající dostatek místa pro rozrůstající se rodinu. Centrální komín, velké místnosti, přechod do zahrady, předsíň s pěkným otevřeným schodištěm a flexibilní řešení obytného prostoru – tak zněly požadavky, které byly také splněny. Rodina stavěla společně s námi a sama během jednoho dne postavila jedno podlaží. Kdo něco takového dokáže, může být právem hrdý.

fojtsko (VOGTLAND)

Pěkný dům pro mladé rodiny, o celkové ploše 130m² plus podkroví, postavený ve velmi příjemném stylu zapadajícím do regionu Fojtsko. Dům má neobvyklý tvar střechy, který působí lehce a venkovsky. Nazvali jsme jej Vogtlandský dům. Díky pozdější individuální úpravě podkroví a velkému množství svépomocných prací byl celý projekt postaven za velmi příznivou cenu. Za 6 hodin zde bylo postaveno 230 m² plochy stěn, a to je v oblasti dřevostaveb špičkový výsledek. Zvláštností byla též kombinace různobarevných obkladů Prefa na fasádě a střeše. Způsob, jakým byl dům postaven, zanechává na projektu otisk stavebníka. U domu se rovněž nachází prostorná garáž s přístupem do obytného prostoru, což považujeme za velmi flexibilní řešení.

durynsko (THÜRINGEN)

Tradiční dřevostavba v dokonalé kombinaci s detaily ve stylu Bauhaus, patrnými u vestavěných oken. Zvláštností tohoto projektu bylo, že se jednalo o přístavbu resp. nástavbu na stávající budovu. Požadavky byly tudíž enormní. Tento dům je dokonale zasazen do pozemku venkovského rázu, a proto se optimálně hodí pro kreativně založené zákazníky. Design dřevěné fasády je novinkou na trhu a dokonale završuje celkový nevšední vzhled domu. Na domě je instalován fotovoltaický systém drážďanské společnosti Solarwatt, který velmi příznivě ovlivňuje jeho energetickou bilanci. V interiéru byly postaveny pohledové stěny odpovídající svou kvalitou provedení nábytku a díky převislým stropům z masivního dřeva zde byla dokonce vytvořena otevřená galerie.

horní fojtsko (OBERES VOGTLAND)

Průmyslový objekt – nástavba na stávající budovu s trámovou konstrukcí. Jednalo se o sloučení s přilehlou stodolou a kanceláří, v jehož rámci bylo nutno spojit různé střešní prostory. V přízemí se nachází velká dílna. Zde neunikne pozornosti, že díky vysoké nástavbě vznikl v novém patře velmi světlý prostor, ze kterého se navíc naskýtá daleký rozhled do okolí. Izolace mezistropu nad dílnou je vynikající. Celulózová izolační hmota, certifikovaná pro ochranu proti hluku, splnila veškerá kritéria. Je úžasné, jakého výsledku bylo ve snížení hluku dosaženo. Nově vzniklý prostor splňuje vlastnosti obytných místností a poskytuje tak majiteli i jeho zaměstnancům velmi příjemné pracovní prostředí.

VZBUDILI JSME VAŠI ZVĚDAVOST?

Kontaktujte nás.

Používáme cookies, abychom Vám umožnili co nejlepší zážitek při procházení našich stránek. Dalším používáním těchto webových stránek nebo kliknutím na Přijmout vyjadřujete svůj souhlas s naším používáním souborů cookies.